دوربین مداربسته سیم‌کارت خور یا بسیم (SIM Card Security Camera) چه بصورت چرخشی و یا ثابت با قیمت ارزان برای مکان‌هایی که دسترسی به برق و اینترنت وجود ندارد مناسب است. دوربین مداربسته سیم‌کارت خور اغلب با نام دوربین‌های مداربسته Cellular یا به‌اختصار SIM Camera شناخته می‌شوند. همچنین نوع مخفی این دوربین نیز در بازار یافت می شود. این دوربین‌ها بر روی شبکه تلفن ۴G/3G عملیات انتقال سیگنال‌های تصویری و ویدیویی را به‌ صورت بی‌سیم انجام می‌دهند. به این ترتیب می‌توانید ویدیوهای بلادرنگ از مکان موردنظر را بدون نیاز به برق و وای فای در هر مکان بر روی تلفن همراه خود مشاهده کنید و علاوه برآن زمانی که رویدادی تشخیص داده شد، هشدار دریافت کنید.

چگونه دوربین سیم‌کارت خور را نصب کنیم؟

نصب دوربین سیم کارت خور از آنچه که فکر می‌کنید آسان‌تر است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که دوربین‌های مداربسته سیم‌کارت خور نیاز به تنظیمات و نصب حرفه‌ای دارند که درنتیجه با هزینه و مشکلات بیشتری همراه می‌باشد، در صورتی که واقعیت کاملاً برعکس است. نصب دوربین مداربسته سیم‌کارت خور حتی اگر در زمینه دوربین مداربسته، ناشی و یا تازه‌کار باشید بسیار آسان و ساده می‌باشد. در زیر مراحل گام‌به‌گام نصب دوربین سیم‌کارت خور و برخی از فاکتورهایی که باید در نظر گرفته شوند آورده شده است.

دوربین مداربسته سیم کارت خور SIM Camera

دوربین مداربسته سیم کارت خور

 • قدم اول: در مرحله نخست باید سیم‌کارت در دوربین سیم‌کارت خور فعال شده باشد. در صورت فعال نبودن سیم‌کارت باید از طریق تیم فروش سیم‌کارت آن را فعال کنید. در بعضی از دوربین‌های سیم‌کارت خور تحت شبکه زمانی که برای اولین بار دوربین را راه‌اندازی می‌کنید، سیم‌کارت فعال می‌شود. در مواردی که دوربین مداربسته شما بخش مربوط به سیم‌کارت را دارد اما فاقد سیم‌کارت می‌باشد، باید سیم‌کارت را به‌صورت جداگانه تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که مکانی که می‌خواهید مانیتور کنید آنتن دهی مناسبی داشته باشد.
 • قدم دوم: باتری و سیم‌کارت را به‌درستی داخل دوربین سیم کارتی قرار دهید. سیم‌کارت را در جهت مناسب قرار دهید. در غیر این صورت دوربین کار نخواهد کرد. ازآنجایی‌که برق دوربین‌های امنیتی سیم‌کارت خور معمولاً با استفاده از باتری تأمین می‌شود، پیشنهاد می‌شود که برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی از باتری‌هایی که قابل شارژ مجدد هستند استفاده کنید. برخی از دوربین‌های سیم‌کارت خور مجهز به پنل خورشیدی هستند که فقط کافی است که سیم‌کارت را داخل آن قرار دهید و نیازی نیست که نگرانی در رابطه با برق آن داشته باشید.
 • قدم سوم: در این مرحله انتخاب کنید که نیاز دارید ویدیو دوربین را به‌صورت محلی ذخیره کنید یا خیر. اگر می‌خواهید که ویدیو دوربین را ذخیره کنید باید یک کارت میکرو SD را در محل مخصوص به قرارگیری کارت SD قرار دهید.
 • قدم چهارم: محل قرارگیری دوربین سیم‌کارت خور را مشخص کنید. مکان انتخابی باید تحت پوشش شبکه موبایل باشد. محل قرارگیری دوربین سیم‌ کارت خور در صورتی که تحت پوشش شبکه سلولی باشد، در هرجایی شامل مکان‌های داخلی و خارجی می‌تواند قرار بگیرد.
 • قدم پنجم: اپلیکیشن مربوط به دوربین امنیتی سیم‌کارت خور را دانلود کنید و دستگاه خود را به آن اضافه کنید. اپلیکیشن رایگان دوربین‌های سیم‌ کارت خور Reolink می‌باشد که توسط آن می‌توانید ویدیو دوربین مداربسته را در گوشی هوشمند خود مدیریت کنید. پس از آن‌که دوربین مداربسته بی‌سیم سیم‌کارت خور را در اپلیکیشن اضافه کردید و تنظیمات کامل شد، می‌توانید هشدارهای بلادرنگ از رویدادهای اتفاق افتاده را دریافت کنید و تصویر زنده از دوربین را به‌صورت از راه دور در هر زمان و مکان مشاهده نمایید.

در شکل زیر راهنمایی سریع نصب دوربین سیم‌ کارت خور به‌صورت اینفوگرافیک آورده شده است:

اینفوگرافیک نصب سریع دوربین مدار بسته سیم کارت خور SIM Camera

اینفوگرافیک نصب سریع دوربین مدار بسته سیم کارت خور

در ویدیو زیر می‌توانید نحوه نصب دوربین سیم‌کارت خور را در عرض چند دقیقه مشاهده کنید:

چگونه مصرف داده دوربین مداربسته سیم‌کارت خور را بهینه کنیم؟

دوربین سیم‌کارت خور به‌صورت ماهیانه چه مقدار داده مصرف می‌کند؟

 پاسخ: مقدار مشخصی برای آن وجود ندارد.

چه زمانی دوربین سیم‌کارت خور داده مصرف می‌کند؟

پاسخ: دوربین امنیتی سیم‌کارت خور در موارد زیر داده را مصرف می‌کند:

 • زمانی که سیستم دوربین سیم کارتی در زمان تشخیص رویداد هشداری را برای شما ارسال و ویدیو را بر روی ابر آپلود کند.
 • زمانی که به دوربین سیم‌کارت خور از راه دور برای مشاهده ویدیو زنده دسترسی پیدا می‌کنید.
 • زمانی که دوربین سیم‌کارت خور سیگنال ضعیف دارد و مجبورید چندین مرتبه برای اتصال ارتباط تلاش کنید.
 • زمانی که اپلیکیشن دوربین مداربسته سیم‌کارت خور را بالا می‌آورید نیز مقدار کمی از داده مصرف می‌شود.
مشاهده ویدئو زنده دوبین مدار بسته سیم کارت خور SIM Camera

مشاهده ویدئو زنده دوبین مدار بسته SIM Camera

برای ذخیره مصرف داده دوربین سیم‌ کارت خور چه‌کارهایی می‌توان انجام داد؟

با توجه با این‌که در سناریوهای نام‌برده شده مصرف داده صورت می‌گیرد، در زیر راه‌های ممکن برای بهینه کردن مصرف داده جمع‌آوری‌شده است:

 • حساسیت تشخیص حرکت دوربین را برای جلوگیری از هشدارهای اشتباه تنظیم کنید.
 • دوربین مداربسته وایرلس سیم‌کارت خور را در محیطی که رفت‌وآمد آن کم است برای جلوگیری از تشخیص حرکت‌های ناخواسته قرار دهید.
 • ویدیو زنده و پلی بک ویدیو ضبط شده دوربین سیم‌کارت خور را با رزولوشن پایین تماشا کنید.
 • دوربین‌های سیم‌کارت خور بسیار سریع می‌باشند و از اینترنت نسل سوم و چهارم و حتی پنجم استفاده می‌کنند که بهترین تجربه کاربری و نمایش روان ویدیو را فراهم می‌کنند. زمانی که صحبت از خرید دوربین مداربسته سیم‌کارت خور می‌شود، برند دوربین یکی از برجسته‌ترین فاکتورهایی است که در نظر گرفته می‌شود.

ارسال ایمن ویدئو Video Transcription

با استفاده از دوربین سیم‌کارت خور به‌راحتی می‌توانید از طریق گوشی تلفن خود حتی بدون نیاز به اینترنت وایفای مزرعه یا انبار خود را مانیتور کنید. هم‌چنین دوربین‌های مداربسته سیم‌کارت خور مجهز به باتری می‌توانند به‌عنوان دوربین‌های جاسوسی مورداستفاده قرار بگیرند. علاوه بر آن می‌توانید دوربین جاسوسی سیم‌کارت خور را در فاصله زیاد از حیوانات وحشی قرار دهید و بدون متوجه شدن، زندگی آن‌ها را مشاهده کنید.

ارسال ایمن ویدئو Video Transcription دوربین جاسوسی سیم‌کارت خور

دوربین جاسوسی سیم‌کارت خور

پرسش و پاسخ‌های متداول

در این قسمت رایج‌ترین سؤالات در رابطه با دوربین‌های سیم‌کارت خور آورده شده است:

چگونه می‌توان برای دوربین مداربسته سیم‌کارت خور یک پلن داده را انتخاب کرد؟

 • در ابتدا باید Service Provider موبایلی را انتخاب کنید که بتواند با دوربین سیم‌ کارت خور در مکانی که برای مانیتورینگ انتخاب کردید کار کند و سیگنال خوبی در آن مکان داشته باشد.
 • در قدم دوم سرویس‌دهنده باید پلن های مصرف داده را در اختیار شما قرار دهد تا بر اساس نیازهای خود یکی از این پلن ها را انتخاب کنید.

آیا دوربین مداربسته تحت شبکه سیم‌کارت خور سیگنال‌هایی مانند سیگنال‌های تلفن همراه دریافت می‌کند؟

بله در صورتی که گوشی تلفن و دوربین سیم‌کارت خور که از داده استفاده می‌کنند از یک سرویس‌دهنده سرویس دریافت کنند. در صورتی که تلفن هوشمند شما دارای سیگنال‌های قوی موبایل باشد بسیار محتمل است دوربین‌های مداربسته بتوانند ویدیوهای روان و بدون وقفه را به گوشی شما ارسال کنند.

از چه باتری باید برای دوربین سیم‌کارت خور استفاده کرد؟

پیشنهاد می‌شود که از باتری‌های لیتیومی قابل شارژ برای دوربین سیم‌کارت خور استفاده کنید (در ابتدا اطمینان حاصل کنید که دوربینی که انتخاب کردید دارای باتری قابل شارژ باشد) این به‌این‌علت است که باتری‌های لیتیومی در شرایط آب و هوایی سخت در مقایسه با باتری‌های قلیایی عملکرد مطلوب‌تری دارند و علاوه برآن عمر دوربین سیم‌کارت خور شمارا افزایش می‌دهند.