اگر شما توانایی و کیفیت خوبی برای ارائه آموزش ویدیویی دارید که این امر به تشخیص هیئت علمی امنیت ۹۸ می باشد. میتوانید محتوای خود را برای فروش در امنیت ۹۸ قرار دهید و کسب درامد کنید.

asatid-ico-2

درصد همکاری با امنیت ۹۸ چگونه است؟


امنیت ۹۸ تنها بستر عرضه محتوا است و تولیدکننده را در فروش آن سهیم می‌کند. امنیت ۹۸ برای محتوای رایگان هیچ مبلغی را از تولیدکننده دریافت نخواهد کرد و همواره بازاریابی را بر روی محتوا انجام خواهد داد. اگر محتوا خریدنی (برای فروش) باشد و به‌صورت انحصاری در امنیت ۹۸ قرار داده شود، ٪۷۰ از فروش به تولیدکننده تقدیم می‌گردد. و برای محتوایی که خارج از امنیت ۹۸ نیز به صورت آنلاین منتشر شود، ٪۵۰ از فروش به تولیدکننده تقدیم خواهد شد. امنیت ۹۸ محتوا را به هیچ‌وجه نمی‌خرد و دستمزد نمی‌پردازد.

 

asatid-ico-3

مزایای تدریس در امنیت ۹۸ چیست؟


امنیت ۹۸ علاوه بر ارزش افزوده اصلی یعنی کسب درآمد حاصل از فروش ویدیو ، دو ارزش افزوده دیگر به شما ارائه می دهد که وب سایت های آموزش آنلاین دیگر امکان ارائه دادن آن را به خاطر ماهیت فروشگاهی که دارند نخواهند داشت. در وب سایت امنیت ۹۸ شما علاوه بر کسب درآمد فرآیند برند سازی شخصی و دیده شدن را نیز همزمان انجام می دهید. به واسطه به اشتراک گذاری مطالب آموزشی در قالب ویدیو یا هر قالب دیگر در حوزه تخصصی خودتان به سرعت در حوزه کاری خودتان معروف و شناخته خواهید شد. ارزش افزوده دیگری که امنیت ۹۸ به شما ارائه می دهد امکان معرفی شدن به سازمان ها و نهادها برای انجام پروژه ها یا حتی استخدام است، امنیت ۹۸ به واسطه همکاری با نهاد و سازمان دولتی و خصوصی در ایران دارای ارتباطات موثری برای معرفی و جذب بهترین ها در سمت های مختلف می باشد. پشتیبانی دائمی از اساتید و ایجاد پلتفرم اختصاصی از جمله ارزشهای دیگری است که در اختیار شما مدرس گرانقدر قرار خواهد گرفت.

 

asatid-ico-5

محتوای من چقدر می ارزد؟


ارزش گذاری محتوای تولیدکنندگان بر عهده خود آنها است. اما امنیت ۹۸ بر اساس معیارهای مختلف رشد بازار و قیمت‌های رقابتی، بازه قیمت را به تولید‌کننده پیشنهاد خواهد داد. تولیدکننده می‌تواند بر اساس تشخیص و سیاست‌های رقابتی خود، قیمت نهایی را مشخص کند.

 

asatid-ico-6

نحوه و شرایط تسویه در امنیت ۹۸ چگونه است؟


در پنل فروشندگان امنیت ۹۸ لیست کاملی از فروش، درآمد، میزان بازخورد، و تعداد شرکت‌کنندگان در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در تولید آموزش‌های بهتر به شما کمک کند. در صورتی که مبلغ حساب شما بیشتر از ۱۰۰ هزارتومان باشد، در هر زمانی که مایل بودید می‌توانید درخواست تسویه حساب خودتان را بدهید. امنیت ۹۸ در روز پانزدهم هر ماه به درخواست‌های تسویه رسیدگی می‌کند و ظرف مدت ۷۲ ساعت از پایان وقت اداری پانزدهم ماه شمسی مبلغ مورد درخواست به حساب اساتید واریز خواهد شد.

 

asatid-ico-15

آیا من میتونم از نوشتن مقاله درآمدزایی کنم؟


اگر به مطلب گذاری، نوشتن مقاله های مشاوره ای، خبری ، آموزشی و…. علاقه مندید میتوانید در این زمینه با ما همکاری کنید. به ازای هر مقاله اختصاصی (کپی نشده) ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، با توجه به کیفیت و طول مقاله دستمزد دریافت خواهید کرد. و در ادامه شانس این را دارید که عضو تیم تحریریه امنیت ۹۸ باشید.

asatid-ico-10

کیفیت تصویر

 • کیفیت ویدیو شما باید متناسب با دوره و با خروجی ۷۲۰ در قالب MP4 ارائه شود. نرم افزار Camtasia نرم‌افزار مناسبی برای ضبط و ادیت ویدیوهای آموزشی است و به شما این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز، صدا و تصویر را به صورت جداگانه با نرم‌افزارهای مختلف ضبط کرده و وارد این نرم افزار کنید. پیشنهاد می‌کنیم آموزش ضبط ویدئوی آموزشی توسط کمتاسیا را ببینید تا بتوانید آموزش باکیفیت‌تری تولید کنید.
 • قطع اسلاید هایی که به شما داده شده با نسبت ۱۶:۹ است. دقت کنید که هنگام ضبط با پاورپوینت حتما از قطع ۱۶:۹ استفاده کنید. برای تغییر نسبت در پاورپوینت می‌توانید از این تصویر کمک بگیرید. از آنجا که ممکن است طراحی فایل‌ها به روز شود، دقت کنید که حتما از به‌روزترین اسلایدها استفاده کنید.
 • اندازه تصویر در ویدئوی آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی جزئیات تصویر را مشاهده و آموزش را دنبال کند.
 • ترجیحا از بزرگنمایی تصاویر بی‌کیفیت خودداری کنید چراکه تصویر را پیکسلی نشان داده و تجربه مناسبی را برای کاربران ایجاد نمی‌کند.
 • امنیت ۹۸ محتوای آموزشی را به نام خود شما منتشر می‌کند و شما می‌توانید در پروفایل امنیت ۹۸ و همین‌طور اسلاید دوره که در اختیار شما قرار می‌گیرد، رزومه کاری، لینک شبکه‌های اجتماعی و وب سایت شخصی خودتان را قرار بدهید. بنابراین نیازی نیست درون محتوای ویدیویی تبلیغات کنید، یا چهره خودتان را در فیلم قرار بدهید یا زیرنویس و واترمارک در آموزش بگذارید. البته این به معنای آن نیست که نیازی به معرفی خودتان نیست.

asatid-ico-9

کیفیت صدا

 • صدای رسا و با کیفیت یکی از مهمترین ویژگی‌های ویدیوهای آموزشی است. کاربران دوست دارند صدایی که می‌شوند بدون نویز باشد و نسبت به صدای بی‌کیفیت واکنش منفی نشان می‌دهند.
 • برای صدای خوب، الزاما نیازی به میکروفون گران‌قیمت ندارید. بلکه برای مطمئن شدن از کیفیت صدا، حتما قبل از ضبط با سیستم‌ها، تنظیمات و میکروفون‌های مختلف صدای خود را تست کنید.
 • در آموزش های خودتون از موسیقی استفاده نکنید. در صورت استفاده از موزیک حتما به این نکته توجه کنید که صدای موزیک مانع شنیده شدن صدای شما نشود و همچنین موزیک انتخابی متناسب با موضوع و شیوه ارائه شما باشد.

asatid-ico-9

نحوه بیان

 • لطفا قبل از ضبط حتما چندین بار تمرین کنید تا مطالب را بتوانید به خوبی و بدون تپق زدن انتقال بدهید، چرا که کاربران دوست دارند مدرس کاملا به مبحث مسلط باشد. وقتی تولیدکننده برای به خاطر آوردن چیزی فکر کند، کاربر این موضوع را به حساب عدم تسلط کافی برای انتقال محتوا می‌گذارد.
 • یکی از مهمترین وجوه تمایز تولیدکنندگان، بیان خوب و انتقال مناسب محتوا به کاربران است. تولیدکنندگان باید به موضوع آموزشی خود تسلط داشته باشند و بتوانند به راحتی آن را به کاربران خود منتقل کنند. تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی نیز در بیان تاثیر مستقیم داشته و در انتقال مناسب و صحیح محتوا به کاربران نقش مهمی دارد.
 • برای اینکه کاربران بیشتر با شما و محتوا ارتباط برقرار کنند، بهتر است که با انرژی صحبت کنید.
 • یکی از ویژگی‌های مهم ویدیوهای آموزشی، مسئله ضرباهنگ یا بی‌وقفه بودن(Non-Stop) انتقال اطلاعات است، بنابراین بهتر است برای رضایت کاربران از اتلاف زمان آنها خودداری کنید. به عنوان مثال اتلاف زمان برای پیدا کردن عکس و نوشته.
 • شما می‌توانید قبل از ضبط، فایل‌های مورد نیاز آموزش را در یک فولدر نگهداری کنید تا در صورت نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.
 • از صحبت زیاد و بدون حرکت در یک اسلاید خودداری کنید چرا که یکی از وجوه تمایز ویدئو و کتاب، انتقال مفاهیم از طریق حافظه بصری است.نیازی به موشن گرافیک و جلوه‌های بصری خاصی نیست و با انیمیشن‌های پاورپوینت و نشان دادن تصاویر مربوط می‌شود مفاهیم را بهتر انتقال داد.
 • از آنجا که محتوای شما به نام خودتان در امنیت ۹۸ منتشر می‌شود، بنابراین محتوا تاثیر مستقیم در برندینگ شما و معرفی‌تان به دیگران دارد، و در نتیجه محتوای باکیفیت از فروش بهتری برخوردار خواهد شد.

asatid-ico-11

ویدیوی معرفی

 • ویدئوی معرفی مناسب، به کاربران کمک می‌کند تا با اعتماد بیشتری محتوای شما را برای یادگیری انتخاب نمایند.
 • ویدئوی معرفی شامل توضیحاتی در مورد اطلاعاتی است که در این دوره به کاربران انتقال داده می‌شود.
 • برای ترغیب کاربران به مشاهده ویدیو معرفی شما، توصیه می‌کنیم ویدیو معرفی شما حداکثر سه دقیقه باشد.

 

موضوعاتی که بهتر است در ویدئوی معرفی به آن اشاره کنید شامل موارد زیر می‌شود:

 • معرفی مدرس
 • سابقه (در صورت تمایل)
 • موضوع دوره و موضوعاتی که در دوره به آن اشاره خواهد شد
 • این دوره برای چه کسانی مناسب است
 • پیش نیاز دوره چیست
 • در انتها کاربران چه چیزی را یاد می‌گیرند

asatid-ico-13

بخش بندی آموزش

 • کاربران ویدیوهای کوتاه و گام‌به‌گام را راحت‌تر دنبال می‌کنند. بنابراین جهت انتقال بهتر مفاهیم و یادگیری بهتر کاربران، توصیه می‌شود دوره آموزشی خود را به انتخاب خودتان، به بخش‌های کوچک چند دقیقه‌ای تقسیم کنید. بهترین زمان برای هر ویدیو کمتر از ۷ دقیقه است، مگر آنکه مبحث در این زمان نگنجد. اگر ویدیو شما بلندتر از این زمان شد سعی کنید ضرباهنگ آن را حفظ کنید تا کسل‌کننده نشود و حواس یادگیرنده پرت نشود. ویدیوهای کوتاه، تأثیر زیادی در سهولت یادگیری و حفظ توجه و تمرکز کاربر دارد و مسیر آموزش را به روشنی برای کاربران مشخص می‌کند.
 • فایده دیگر تقسیم آموزش به ویدیوهای کوتاه این است که باعث می‌شود موضوعات در ویدیوهای مجزا قرار بگیرد و به کاربران کمک می‌کند که راحت‌تر موضوعی که دنبالش هستند را پیدا کنند. این کار یادگیری کاربر را راحت‌تر می‌کند.

asatid-ico-14

انتخاب موضوع

 • انتخاب موضوعاتی که کمتر یا به صورت سطحی در مورد آن آموزش داده شده، می‌تواند یکی از رموز موفقیت ویدیو آموزشی شما باشد.

asatid-ico-8

قوانین تولید

 • در صورت مشاهده هرگونه تبلیغات در ویدیوی آموزشی (ویدیویی، صوتی، واترمارک، لوگو، کپشن و زیرنویس)، دوره جهت اصلاح به مدرس عودت داده خواهد شد. اگر تبلیغات موردنظر پس از بارگذاری دوره در امنیت ۹۸ محرز شود دوره تا زمان رفع مشکل، از دسترس عموم خارج خواهد شد.

 

 • امنیت ۹۸ هیچ‌گونه تغییری در محتوای دوره مانند ویدیو، صدا و کیفیت نخواهد داد و فایل آموزشی داخل سایت بارگزاری می‌شود.
 • امنیت ۹۸ تنها اقدام به انتشار محتوایی می‌کند که به شکل کامل با قوانین امنیت ۹۸ منطبق باشد.
 • هر دوره ‌‌آموزشی باید دارای ویدیوی «معرفی دوره» باشد، در غیر این صورت اولین ویدیو، به عنوان ویدیوی معرفی، به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
 • مسئولیت هرگونه رفع اشکال در تولید و محتوای دوره بر عهده مدرس است.
 • هر دوره آموزشی برای انتشار به فرم توضیحات نیاز دارد، که باید به شکل کامل و دقیق توسط مدرس تکمیل شود. عدم تکمیل هر یک از بخش‌های فرم باعث بازگشت دوره به مدرس جهت اصلاح خواهد شد. توضیحات مورد نیاز جهت تکمیل فرم، در داخل فرم نمونه به شکل کامل ارائه شده است.
 • فایل ارسالی شامل ویدیوها، فایل توضیحات دوره و فایل‌های پروژه (اگر وجود داشته باشد) است.
 • امکان به‌روزرسانی آموزش در امنیت ۹۸ برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شده است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربرانی که از قبل در آن دوره ثبت نام کرده‌اند به آپدیت‌های شما دسترسی دارند و امکان فروش مجدد دوره وجود ندارد.
 • ما همواره بیشترین تلاش خود را خواهیم کرد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاسخ کلیه درخواست‌ها را ارسال کنیم؛ اما به طور معمول، زمان پاسخگویی به هر درخواست، ۳ روز کاری است.

لطفا ابتدا بخش‌های قوانین تولید، استانداردهای امنیت ۹۸ را به دقت مطالعه کنید. شاید کمی زمان ببرد، اما قطعا ارزشش را دارد.

در حال بارگیری

چگونگی ارسال دوره:

پس از آنکه نمونه ویدیوی آموزشی شما توسط کارشناسان محتوای امنیت ۹۸ تایید شد، می‌توانید دوره را به صورت کامل برای ما ارسال کنید.

ابتدا ویدیوها را به ترتیب شماره، همراه فرم دوره، فایل پروژه و در صورت تمایل، تصویر مورد نظر برای بنر دوره را در یک فایل zip قرار داده و آن را در یک وب‌سایت هاستینگ مانند مدیافایر آپلود کرده و در آخر لینک آن را از طریق همین فرم برای ما ارسال نمایید.

حداقل مدت زمان دوره ۳۰ دقیقه می‌باشد.

تصویر ارسالی شما باید حداقل در سایز ۱۰۵۰*۵۹۰ بوده و بعد از تایید تیم طراحی در بنر دوره شما استفاده خواهد شد. (در صورت عدم ارسال تصویر هنگام ارسال دوره، امکان تغییر بنر دوره وجود ندارد.)

توجه داشته باشید که ارسال فایل به هیچ‌عنوان نباید از طریق سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدیو مثل آپارات یا یوتیوب انجام شود.

درصورت عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت یا محدود بودن ترافیک حجمی، می‌توانید فایل‌های دوره خود را از طریق پیک یا پست برای امنیت ۹۸ ارسال نمایید.