از موارد مهمی که قبل از نصب دوربین مداربسته باید به آن توجه شود، تعیین میزان کابل، فیش و دیگر تجهیزات مورد نیاز است. برای تعیین دقیق میزان تجهیزات مورد نیاز لازم است نقشه دقیقی از محیط نصب طراحی کرده و مکان نصب دوربین های مدار بسته، دستگاه DVR یا NVR و… را مشخص کنیم.

نرم افزار Hik Design Tool برنامه‌ای گرافیکی ساخت کمپانی هایک ویژن است که به شما امکان طراحی پروژه و مشخص نمودن مکان نصب دوربین های مدار بسته و دستگاه های DVR یا NVR روی نقشه را می‌دهد. با استفاده از این نرم افزار می‌تواند با جستجو و انتخاب محصول مورد نظر مکان نصب تجهیزات را روی نقشه محل نصب مشخص کنید.

در نقشه طراحی شده محصولات با اشکال مختلفی مانند دوربین تحت شبکه، دوربین اسپید دام IP، دوربین مداربسته آنالوگ، دستگاه DVR، دستگاه NVR و سوئیچ نمایش داده می‌شوند. همچنین می‌توانید کیفیت و مشخصات هر محصول را در نقشه مشخص کنید. در پایان بعد از تکمیل نقشه، نرم افزار Hik Design Tool ضمن چاپ نقشه، میزان پهنای باند و فضای ذخیره سازی مورد نیاز را مشخص می‌کند.

شما با این نرم افزار میتوانید یک محصول مورد نیاز برای طراحی نمودار سیستم را از طریق شکل محصول جستجو کنید . همچنین شما میتوانید کمیت یا تعداد دستگاه را بر حسب نیاز واقعی ویرایش کنید . بعد از اینکه نمودار کامل شد میتوانید از آن خروجی بگیرید .