اگر به دنبال بهترین نرم افزار CMS برای دوربین مداربسته می گردید، در این مقاله بهترین نرم افزار هایی را که از طریق آن ها می توانید ویدیو گرفته شده از دوربین مداربسته تحت شبکه، DVR ها، NVR ها، Encoder ها، Webcam ها و Camcorder ها ضبط کنید را معرفی خواهیم کرد در ادامه با ما همراه باشید.

لیستی از بهترین نرم افزار های دوربین های مداربسته در سال ۲۰۱۹

۱- نرم افزار مدیریت تصاویر Luxriot EVO

اگر به دنبال یک VMS حرفه ای می گردید، Luxriot EVO انتخاب خوبی است. این نرم افزار توانایی کار با بیش از ۴۰۰۰ برند مختلف را دارد و علاوه بر آن دارای ویژگی هایی است که در سایر VMS ها یافت نمی شود.

توسط این نرم افزار می توانید استفاده از حافظه و پهنای باند را با تغییر خودکار پروفایلی که برای فرستادن ویدیو از دوربین استفاده می شود بهینه کنید. بنابراین می توانید از پروفایل با پهنا باند کم برای برای دوربین های کوچک و از پهنا باند بالا جهت نمایش در حالت فول اسکرین استفاده کنید.

علاوه بر آن می توانید توسط ویژگی به نام پادکست ، ویدیو را به صورت مستقیم بر روی لایو یوتیوب بدون هیچ هزینه ای نمایش دهید. Luxriot EVO نسخه رایگان دارد که بیش از ۹ دوربین تحت شبکه را ساپورت می کند.

نرم افزار دوربین مداربسته قابل نصب بر روی کامپیوتر، ویندوز، اندروید، ios

نرم افزار مدیریت تصاویر Luxriot EVO

از طریق لینک زیر می توانید این نرم افزار را دانلود کنید :

۲- نرم افزار دوربین مداربسته Blue Iris

نرم افزار Blue Iris می تواند تصویر بیش از ۶۴ دوربین را بر روی کامپیوتر به صورت مستقیم ضبط کند.

Blue Iris به دلیل سازگاری با Webcam ها، دوربین های تحت شبکه و Camcorder ها بسیار قدرتمند است. این نرم افزار با استاندارد های MP4، AVI یا فرمت های مدیا پلیر ویندوز سازگار است و در نتیجه امکان ضبط حتی بر روی یک کامپیوتر قدیمی نیز وجود دارد.

نرم افزار Blue Iris در دو نسخه به فروش می رسد:

نسخه LE : هزینه ای معادل با ۲۹.۹۵ دلار دارد و تنها از یک دوربین پشتیبانی می کند.

نسخه کامل هزینه ای برابر با ۵۹.۹۵ دلار دارد و تا بیش از ۶۴ دوربین را پشتیبانی می کند. از این نسخه می توانید به صورت آزمایشی به مدت ۱۵ روز استفاده کنید.

دانلود نرم افزار سیستم مداربسته در اندروید ایفون و ویندوز

نرم افزار دوربین مداربسته Blue Iris

این نرم افزار از طریق لینک زیر قابل دسترس می باشد:

۳- نرم افزار CMS رایگان iSpy

نرم افزار دوربین مداربسته iSpy یک راهکار مناسب برای افرادی می باشد که می خواهند علاوه بر ضبط ویدیو از دوربین امنیتی از ویژگی های اضافی نیز برخوردار شوند.

iSpy یک نرم افزار متن باز است که با دوربین ها از سایر برند ها سازگار می باشد و دارای قابلیت هایی همچون تشخیص حرکت، زمان بندی ضبط و برادکست می باشد. همچنین می توانید پلاگین هایی را برای تشخیص چهره، شناسایی پلاک وسایل نقلیه، اسکن بارکد و… برای این نرم افزار دانلود کنید. نرم افزار iSpy امکان آپلود ویدیو را بر روی یوتیوب و ابر(Google Drive) می دهد.

نرم افزار iSpy برای استفاده محلی برای هر تعداد دوربینی که بخواهید به صورت رایگان است اما برای استفاده از سایر ویژگی ها مانند ضبط بر روی ابر، هشدار های ایمیل، توییتر و SMS باید مبلغی را به صورت ماهیانه در محدوده بین ۷.۹۵ دلار(پایه) تا ۴۹.۹۵ دلار بپردازید.

پلاگین های این نرم افزار نیز هزینه های اضافی در بر دارد اما می توانید به مدت ۷ روز به صورت آزمایشی از آن ها استفاده کنید.

نرم افزار دوربین مداربسته قابل نصب بر روی کامپیوتر، ویندوز، اندروید، ios

نرم افزار CMS رایگان iSpy

این نرم افزار از طریق لینک زیر قابل دانلود می باشد:

۴- نرم افزار مانیتورینگ webcamXP

webcamXP یک نرم افزار بسیار محبوب برای ضبط و مانیتورینگ ویدیو دوربین های مدار بسته می باشد. این نرم افزار با برند های مختلف دوربین سازگاری دارد و امکان مانیتور کردن خانه و محل کارتان را می دهد. می توانید از یک کامپیوتر از راه دور یا گوشی تلفن همراه خود برای اتصال به نرم افزار بدون هیچ هزینه ای استفاده کنید.

این نرم افزار قابلیت نصب بروی ویندوز و اندروید را دارا می باشد.

دانلود نرم افزار سیستم مداربسته در اندروید ایفون و ویندوز

نرم افزار مانیتورینگ webcamXP

از طریق لینک زیر می توانید این نرم افزار را دانلود کنید:

۵- نرم افزار متن باز دوربین shinobi

نرم افزار shinobi یک پلتفرم متن باز است که با سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس کار می کند وبراحتی بر روی کامپیوتر شما قابل نصب می باشد. این نرم افزار با زبان جاوا اسکریپت نوشته شده است. این نرم افزار با پخش مالتی کست کار می کند (یک منبع ویدیو را برای چندین کلاینت به صورت همزمان فراهم می کند). می تواند ویدیو را در استاندارد MP4 ضبط کند که فرمتی است که با دستگاه های موبایل مدرن سازگار می باشد.

نسخه رایگان این نرم افزار برای استفاده شخصی و نسخه Pro آن برای استفاده تجاری با پرداخت ماهیانه ۷۵ دلار در ماه در دسترس می باشد.

دانلود نرم افزار سیستم مداربسته در اندروید ایفون و ویندوز

نرم افزار متن باز دوربین shinobi

این نرم افزار را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

۶- نرم افزار دوربین تحت شبکه Cam Wizard

نرم افزار Cam Wizard یک نرم افزار دوربین مداربسته برای دوربین های تحت شبکه می باشد. این نرم افزار بر روی سیستم عامل ویندوز می تواند اجرا شود و ویدیو را در (WMV(Windows Media کپچر کند. این نرم افزار قابلیت شروع به ضبط هنگام تشخیص حرکت در صحنه را دارد.

نسخه پولی آن هزینه ای در حدود ۹.۹۵ دلار دارد.

تا ۹۹ روز می توانید از نسخه دیگر آن به صورت آزمایشی و رایگان استفاده کنید. قابل نصب بر روی کامپیوتر ویندوز

این نرم افزار از طریق لینک زیر در دسترس می باشد:

۷- نرم افزار انتقال تصویر Ivideon Server

نرم افزار Ivideon امکان متصل کردن دوربین مداربسته با برند های مختلف و ارسال ویدیو آن ها بر روی فضای ابری یا P2P را فراهم می کند. توسط نرم افزار Ivideon این قابلیت وجود دارد تا از دوربین های  مداربسته تحت شبکه، NVR ها، DVR ها و همچنین وب کم های کامپیوتر به عنوان منبع ویدیو استفاده شود.

سرویس ضبط بر روی فضای ابری به صورت ماهانه شارژ می شود. قابل نصب برو روی کامپیوتر، ویندوز و مک.

دانلود نرم افزار سیستم مداربسته در اندروید ایفون و ویندوز

نرم افزار انتقال تصویر Ivideon Server

این نرم افزار را با کلیک بر روی لینک زیر می توانید دانلود کنید:

۸- نرم افزار تبدیل وب کم به دوربین مداربسته Contaware Contacam

نرم افزار Contaware Contacam امکان استفاده از وب کم را به عنوان دوربین مداربسته و ضبط ویدیو بر روی هارد درایو محلی را می دهد. این یک سیستم بسیار ساده است که تنظیمات آن تنها چند دقیقه زمان می برد.

دانلود نرم افزار سیستم مداربسته در اندروید ایفون و ویندوز

نرم افزار دوربین Contaware Contacam

نرم افزار از طریق لیک زیر در دسترس می باشد:

۹- نرم افزار ضبط تصاویر دوربین Zone Minder

ZoneMinder یک نرم افزار متن باز و رایگان دوربین مداربسته است که امکان ضبط ویدیو از دوربین های مداربسته را فراهم می کند. این نرم افزار بر مبنای لینوکس است و بر روی ویندوز اجرا نمی شود.

برنامه ای برای سازگاری آن با پلتفرم ویندوز وجود ندارد اما این نرم افزار برای کاربران لینوکس گزینه ای بسیار عالی می باشد.

از طریق لینک زیر این نرم افزار را می توانید دانلود کنید:

۱۰- نرم افزار تبدیل فایل ویدئویی دوربین مداربسته SvConverter

تا الان شده از DVR یا NVR خود خروجی یا بک آپ بگیرید و با فایل ویدئویی روبرو بشید که اصلا فرمت آن را نشناسید و از اون بدتر هیچ پلیری قادر به باز کردن این فایل نباشه؟ خب حالا راه حل چیه؟ امروز نرم افزاری بهتون معرفی میکنیم که با نصب اون براحتی می توانید تصویر دوربین مداربسته با هر فرمتی که دارید رو به فرمت جهانی avi تبدیل کنید تا براحتی بر روی تلویزیون یا لپ تاپ پخش کنید دانلود این نرم افزار برای تمامی اشخاص متخصص در زمینه سیستم های نظارت تصویری توصیه می شود.

نرم افزار مبدل ویدیو دوربین مداربسته

بهترین نرم افزار تبدیل فرمت دوربین مداربسته

نرم افزار دوربین مداربسته SvConverter را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید:

 

نتیجه گیری کلی

نرم افزار های مختلف بسیاری برای دوربین های مداربسته در سیستم عامل اعم از ویندوز و مک (کامپیوتر) یا اندروید و ios (گوشی) موجود است. که در این مقاله به محبوب ترین های آن ها که جنبه عمومی دارند و به برند خاصی وابستگی ندارند اشاره کردیم.

در نظر داشته باشید که نرم افزار های سطح بالا و حرفه ای هزینه های بالاتری نیز دارند و انتخاب این نرم افزار ها باید براساس نیازمندی های مورد نظر شما باشد، مثلا در این زمینه نرم افزار های مایلستون، جنتک و اکسون سافت مطرح می باشند که با مراجعه به صفحه نرم افزار میتوانید آن را دانلود کنید.

و در آخر اگر نرم افزار مورد نظر خود را در بین لیست بالا پیدا نکردید به بخش نرم افزار های امنیت ۹۸ مراجعه کنید. در امنیت ۹۸ انواع نرم افزار های سیستم های نظارت تصویری که در این لیست پیدا نکردید مثل نرم افزار های محبوب برند ها مانند نرم افزار داهوا SmartPss، نرم افزار برایتون یا Briton VMS، نرم افزار مایل سایت یا Milesight CMS قابل نصب بر روی موبایل اندروید ، ویندوز و . . برای دانلود وجود دارد.

همچنین نصاب های دوربین مداربسته قبل از شروع اجرای پروژه اقدام به برنامه ریزی برای انجام پروژه می نمایند از جمله اقدامات شروع پروژه طراحی و نقشه کشی پلن یا نقشه پروژه می باشد. نرم افزار CCTV Design Tool میتواند در کنار جانمایی دوربین ها بر روی محیط واقعی به صورت زنده از خروجی دوربین فیلمبرداری کند و فیلم خروجی دوربین را باتوجه به وضوح تصویر، پهنای باند و زاویه نصب دوربین ارائه دهد. اگر شما هم به دانلود این نرم افزار نیاز دارید به صفحه نرم افزار طراحی و جانمایی دوربین مداربسته مراجعه نمایید.

منابع:

learncctv